Aryanic
صفحه اصلي > اخبار > اخبار گذشته 

اخبار > بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو

 


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو

 

بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو

 

 
امسال در شرایطی به استقبال 16 آذر و روز دانشجو می رویم که چند روزی بیش نیست از اربعین سرور و سالار آزادگان عالم، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع( گذشته است.
در هر دو حادثه ی عظیم، ایستادگی در مقابل ظلم و جور و طاغوت ستیزی، در نهایت مرتبه اش متجلی است. 1400 سال قبل امام حسین(ع) با یاران قلیل خود در مقابل همه جباران زمان ایستاد تا قیام سرخش الگو و نقطهء عطف استکبار ستیزی در طول تاریخ باشد و 16 آذر 1332 ادامه ی همان مکتب و همان باور است. روزی که دانشجویان مؤمن و انقلابی ایران، نفرت و انزجار خود را از حضور و دخالت استعمارگران در کشور ابراز داشتند تا از دین، دنیا و فرهنگ حسینی مان صیانت کنند و آن روز به عنوان نماد استکبار ستیزی و بیداری دانشجویی، دردفتر مقاومت و ایثار این مرز و بوم  با مهر خون سرخ دانشجویان ثبت شد. به برکت همین خون ها اکنون با گذشت بیش از 6 دهه ازآن واقعهء سرخ، روز به روز بر روحیه ضد استبدادی ، استعماری و استکباری دانشجویان فهیم و ولایی کشورمان افزوده می شود.

 

تأثیر بلامنازع دانشجویان مؤمن، انقلابی و ولایتمدار ایران در تحولات تاریخ معاصر برای تعالی، پیشرفت و استقلال  فکری، فرهنگی و علمی کشورمان انکار ناپذیر است. انقلاب ما درمسیر 37 ساله ی خود، تهدیدها، نفاق ها، ترورها، فتنه ها، انواع محاصره ها و تحریم های اقتصادی، محدودیت ها و جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته و آنانکه کشور را در این برهه های حساس اداره کرده اند همان جوانان و دانشجویان با اخلاصی بودند که در مکتب عشق حسین آموزش دیده و ازتمامی امتحان ها سربلند بیرون آمده اند وامروزه نیز با حرکت در خط مقام عظمای رهبری و دل سپردن به فرمایشات معظمٌ له، خار چشم مغرضان و معاندان خواهند بود.
دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 16 آذر 32 و تکریم مجدد قیام آنان در مقابل استعمارگران اعلام می دارد که در کنار دیگر اقشار فهیم و فرهیخته کشور همچون همیشه مدافع اسلام، انقلاب، خون شهدا و آرمان-های آنان خواهد بود و تمام تلاش خود را در ارتقاء علمی و گسترش آموزش های حرفه ای و مهارت آموزی این مرز و بوم معمول خواهد داشت.


١٦:٠١ - ١٦ آذر ١٣٩٤    /    عدد : ٢١٢٧٠    /    تعداد نمایش : ١٠٤٤