Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > مراسم تکریم و معارفه رؤسای دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شده

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تکریم و معارفه رؤسای دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شده

مراسم تکریم و معارفه رؤسای دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شده

مراسم تکریم و معارفه رؤسای دانشگاه جامع علمی  کاربردی استان زنجان برگزار شده

به گزارش روابط عمومی واحد استانی، دکتر رضا پیرایش ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رؤسای دانشگاه علمی کاربردی استان زنجان که در سالن جلسات این دانشگاه، برگزار شد، اظهار کرد: در طی دو سال از زمان ریاست من، این دانشگاه حرکت‌های موثری در ارتقای شأن و جایگاه دانشگاه علمی کاربردی و کیفیت آموزشی انجام داده است.

وی با بیان اینکه اعمال مدیریت مناسب بر هزینه‌ها و کاهش چشمگیر آن از جمله اقدامات در طی دو سال گذشته بوده است، گفت: همچنین نظارت مستمر بر امور مراکز در همه زمینه‌ها از دیگر اقدامات بوده است.

رئیس سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان با بیان اینکه پایش مستمر مراکز به لحاظ انتخاب و بکارگیری مدرسان خوب از جمله دیگر اقدامات انجام شده طی دو سال گذشته بوده است، افزود: کیفیت آموزش را مدرسان با کیفیت یک دانشگاه فراهم می‌کنند.

وی با بیان اینکه در طول دو سال گذشته تلاش‌هایی برای تعامل با دستگاه‌های اجرایی و ارائه برنامه‌های عملیاتی مناسب از جمله ارائه برنامه و حضور در شورای مواد مخدر، شورای فرهنگی دانشگاه‌ها و غیره انجام شده است، ابراز کرد: تلاش مستمری نیز برای اجرای برنامه‌های دانشجویی فرهنگی در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان صورت گرفته است.

رئیس اسبق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان رتبه دوم در سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت را کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه تهیه و اعلام برنامه‌های کارآفرینی از طریق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در بخش پژوهش نیز تفاهم‌نامه‌ها و پروپزال‌های اجرایی برای دستگاه‌های اجرایی تهیه شده است.

پیرایش با بیان اینکه تعیین و پیگیری تحقیق سرپرستان مراکز از جمله دیگر اقدامات انجام شده بوده است، اظهار کرد: تاکید و توجه و رسیدگی به امور ارباب رجوع نیز از دیگر برنامه‌ها و اقدامات انجام گرفته شده در این دانشگاه بوده است.

وی با بیان اینکه در آینده ضرورت تدوین استراتژی در افق پنج ساله برای این دانشگاه یک موضوع ضروری است، ابراز کرد: همچنین ضرورت استفاده از رویکرد عدم تمرکز در زمینه‌های مختلف نیز موضوع بسیار مهمی است.

در ادامه مهدی عباسی رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان به عنوان یکی از سخنران ها در مراسم گفت: دانشگاه جامع علم کاربردی زنجان در ابتدا در یکی از اتاق‌های دارالقرآن کریم زنجان استقرار داشته است.

وی با بیان اینکه در طی چند سال گذشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی مدیریت استراتژیک اصلا رخ نداده است، اضافه کرد: تغییر رؤسای این دانشگاه در سطح کشور در طی سالیان گذشته موجب بروز سیاست‌های 180 درجه‌ای شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با بیان اینکه دانشگاه برای ایجاد کارآفرینی نیاز به مدیریت استراتژیک دارد، تصریح کرد: باید برای افرادی که به زیر مجموعه خود ارزش قائل می‌شوند، ارزش گذاشته و از آنها حمایت کرد.

عباسی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید به سوی فضای رقابتی حرکت کنند، خاطرنشان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز اگر رقابت‌پذیری خود را حفظ کند، موفق خواهد شد.

وی با بیان اینکه مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی باید از بدنه خود این دانشگاه باشند، تصریح کرد: کسانی که از رؤسای دانشگاه‌های توابع خود دفاع می‌کنند نیاز به حمایت و توجه ویژه دارند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی خود واحدهای این دانشگاه را در رقابت‌پذیری دچار مشکل کرده است.

سپس دکتر بدری معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه تکریم‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار کرد: هر کسی که در این نظام پست مدیریتی را قبول می‌کند، بعدها یک سرمایه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تغییر در همه جای دنیا و عالم وجود دارد، اضافه کرد: کیفیت‌گرایی و ماموریت‌گرایی در دراز مدت موجب اثبات  دانشگاه جامع علمی کاربردی در جامعه خواهد شد.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به اینکه دفترچه آزمون ورودی کنکور این دانشگاه آماده شده و به زودی به سازمان سنجش خواهد رفت، افزود: بر همین اساس بحث رقابت‌پذیری بین این دانشگاه‌ها یک موضوع اشتباه است.

وی با بیان اینکه باید به دنبال ایده‌های جدید در دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور رفت، تصریح کرد: به عنوان مثال در زنجان باید به دنبال احیای برخی صنایع دستی منسوخ شده رفت.

بدری با بیان اینکه در حوزه تخصصی گردشگری مبحثی به عنوان گردشگری قنات داریم، ابراز کرد: تعداد متخصصین قنات‌ها از انگشتان دو دست نیز کمتر است و بر همین اساس جذب خبرگان در این دانشگاه در دستور کار قرار دارد.

بدری با تاکید بر اینکه باید رویکرد استراتژیک مدیریتی داشت، اظهار کرد: بحث تمرکززدایی به صورت جدی از سوی این دانشگاه پیگیری می‌شود.

در ادامه دکتر حسن طغرانگار رئیس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان با تشکر از حسن اعتماد ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی بر ضرورت ارائه دوره های پودمانی برای دانش آموختگان دانشگاهی تاکید کرد و افزود: برای ورود دانش آموختگان به بازار کار دوره های پودمانی ارائه شود تا افراد مختلف با آمادگی وارد بازار کار شوند. دانش بشری دامنه گسترده ای یافته که برای انتقال آن نیازمند زمان زیادی برای انتقال آن به دانشجویان هستیم.

در پایان این مراسم دکتر حسن طغرانگار به عنوان رییس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان معرفی و از زحمات 2 ساله دکتر رضا پیرایش تقدیر شد.

پس از مراسم تودیع و معارفه نشست هم اندیشی با حضور دکتر بدری ، رؤسای مراکز آموزشی و کارکنان واحد استانی برگزار شد.