آیین اختتامیه رویداد استارتاپی طراحی و دوخت لباس بچه گانه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰ کد : ۶۰۸۶۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۸

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان، آیین اختتامیه رویداد استارتاپی طراحی و دوخت لباس بچه گانه روز شنبه 10 اردیبهشت ماه به صورت حضوری و مجازی با حضور دکتر یوزباشی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شد.

دکتر یوزباشی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان در این برنامه با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی، برگزاری رویدادهای شتاب را مورد توجه جدی قرار داده اضافه کرد در این راستا رویدادهای شتاب متعددی تاکنون از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی در سطح کشور برگزار شده است.

وی اظهار کرد: هدف اصلی این رویدادها این است که در دانشگاه بتوانیم ایده های برتر را شناسایی و به این ایده ها کمک کنیم که به مراکز نوآوری و رشد راه پیدا کرده و نهایتا برای تجاری سازی برنامه ریزی شوند.

دکتر یوزباشی با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه مهارتی است اظهار کرد: مهارت حلقه مفقوده در کشور است و امیدواریم با پرورش دانشجویان مهارتی در کنار ایجاد مراکز نوآوری بتوانیم جای این حلقه مفقوده را پر کنیم.

آزاده لیلاپرست رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی زنجان، به این نکته اشاره کردند که استان زنجان با بهره مندی از وجود تعداد قابل توجه فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های مرتبط در حوزه طراحی و خیاطی و به ویژه ظرفیت فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه علوم انسانی، از ظرفیت قابل توجهی در حوزه منابع انسانی برای ایجاد کسب و کار در حوزه طراحی و خیاطی برخوردار است. وی در ادامه افزود این رویداد استارتاپی فرصتی جهت ارتقا روحیه خودباوری در بین بانوان و شروع کسب و کار با توجه به پتانسیل های موجود در کشور می باشد.

گفتنی است از 8 ایده راه یافته به استارتاپ سه ایده به شرح زیر حائز رتبه های اول تا سوم شدند:

سرکار خانم سیده صدیقه حسینی با ایده استفاده از الیاف طبیعی و چوب برای جلوگیری از حساسیت و آلودگی محیط زیست و ایجاد خلاقیت برای بازی کودکان به عنوان رتبه اول، الهام محمدی با ایده بررسی معماری اسلامی در طراحی لباس بانوی ایرانی با الهام از نقوش و تزئینات بناهای تاریخی و مذهبی به عنوان رتبه دوم، شیما نصیری طراحی لباس کودکان با ایجاد تنوع در رنگ و مدل به عنوان رتبه سوم 


( ۱ )