اخبار - آرشیو

آرامش و امنیت موجود در کشور را مدیون خون شهدا هستیم
آرامش و امنیت موجود در کشور را مدیون خون شهدا هستیم

آرامش و امنیت موجود در کشور را مدیون خون شهدا هستیم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان :دیدار دکتر طغرانگار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان به همراه معاون وحراست و روسای مراکز آموزشی و مدیر کل بنیاد شهید استان زنجان دیدار کردند

ادامه مطلب
فراخوان ثبت نام در پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی

فراخوان ثبت نام در پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی

با احترام، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام علیها)، به استحضار میرساند سامانه ثبت نام از متقاضیان شرکت در پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو سطح الف؛ دانشجویان و ب؛ اعضاء هیئت علمی، مدرسین و کارکنان از تاریخ ۱۵/۱۱/۹۷ آغاز به کار نموده است. خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی مؤثر اقدام مقتضی را در خصوص مشارکت حداکثری دانشجویان و مدرسین مراکز آموزشی مربوطه و کارکنان واحد استانی مبذول فرمایید. ثبت نام متقاضیان از طریق سامانه جشنواره به آدرس http://Quran.uast.ac.ir انجام خواهد پذیرفت و مهلت ثبت نام تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۸ و مهلت ارسال آثار تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ خواهد بود.

ادامه مطلب
همایش تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر مراکز آموزش علمی  کاربردی  استان زنجان برگزاری شد

همایش تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر مراکز آموزش علمی کاربردی استان زنجان برگزاری شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان: ابتدا دکترطغرانگار ریاست محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان ضمن تبریک این ایام ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهداء انقلاب اسلامی براین نکته تأکید داشتندکه این انقلاب به آسانی بدست نیامده ودر حفظ واشاعه آن می بایست کوشا باشیم.اعمال و کارهای ما قطعاً در دید شهداء است وآنان گواه و ناظر رفتارما خواهند بود.وی افزود چرخ اقتصاد کشور بدست دانشجویان می باشدو در این راستا نقش دانشجویان شاهد وایثارگر پررنگ ترخواهد بود چراکه آنان میراث دار راه شهداء انقلاب در عرصه علم می باشند.بهبود شرایط تحصیلی این گروه از دانشجویان از برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشدو در ادامه آقای شیخ ربیعی مدیرکل اموردانشجویان شاهدوایثارگر دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا که کمتر از شهادت نیست اشاره داشت و افزود قریب به ۱۲۹۸۰دانشجو شاهد و ایثارگر در دانشگاه جامع علمی کاربردی مشغول تحصیل هستند که از این تعداد ۱۰۹۵ فرزند شهید که افتخار خدمت رسانی را داریم وبراین نکته اشاره داشتند که دانشگاه فضایی را آماده نموده که این طیف از دانشجویان با کسب مهارت علمی وکاربردی خدمات شایانی را به این کشور ارائه نمایند. سپس کاظمی مدیرکل بنیادشهیداستان زنجان ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این همایش گزارشی از اقدامات بنیاد را در راستای پیشرفت تحصیلی دانشجویان شاهدوایثارگر ونیز اعطای تسهیلات از طرف این اداره و نیز بررسی مشکلات این گروه از دانشجویان را ارائه نمودند.در ادامه خانم خالق پرست سرپرست محترم مرکز ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر و اشاره به جانفشانی شهدای انقلاب اسلامی، ماندگاری انقلاب را مرهون خون این عزیزان قلمدادنموده وبرادامه راه این عزیزان توسط قشر علمی کشور تأکید داشتند اجرای برنامه تواشیح گروه طاها و مرشد خوانی درمدح و ستایش امیرالمؤمنین از جمله برنامه های این همایش بود . درپایان نیز از دانشجویان برتر شاهدوایثارگر مراکز علمی کاربردی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

ادامه مطلب
نوزدهمین جلسه شورای تعامل روسای مراکز استان زنجان در مرکز آموزش علمی کاربردی ابهر با دستور کار اهمیت برنامه ریزی درسی در نظام آموزش علمی کاربردی برگزار گردید.

نوزدهمین جلسه شورای تعامل روسای مراکز استان زنجان در مرکز آموزش علمی کاربردی ابهر با دستور کار اهمیت برنامه ریزی درسی در نظام آموزش علمی کاربردی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان : نوزدهمین جلسه شورای تعامل روسای مراکز استان زنجان در مرکز آموزش علمی کاربردی ابهر با دستور کار اهمیت( برنامه ریزی درسی در نظام آموزش علمی کاربردی) برگزار گردید. ابتدا رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت فرا رسیدن ایام ا... دهه فجر ،با توجه به دستور کار جلسه عنوان داشتند آموزش های علمی کاربردی با رویکرد شغل محوری و تمرکز بر نیازهای شغلی ، کارآفرینی و نقش آفرینی در توسعه پایدار و با هدف افزایش توان مهارتی و تخصصی در عرصه آموزش عالی کشور مطرح گردیده است . دانشگاه علمی کاربردی به عنوان دانشگاه کارآفرین ، این رسالت مهم و سنگین را باید با تدوین برنامه های درسی متناسب به انجام برساند . دکتر طغرانگار به اهمیت دوره های تک پودمان اشاره ای نمودند واین دوره ها را در افزایش مهارت و توانمندی نیروی انسانی و پاسخگویی سریع به نیازهای آموزشی جامعه مؤثر دانسته و تاکید بسیار جدی به اجرای این دوره ها نمودند .رئیس واحد استانی در بخشی از صحبت های خویش به برگزاری چهارمین نمایشگاه اشتغال وتوسعه کار آفرینی در استان اشاره نمودندو برگزاری باشکوه این نمایشگاه را حاصل همکاری و همراهی مراکز آموزشی ودانشجویان برشمرده ، از کلیه رؤسای مراکز که همکاری لازم را در اجرای بخش های مختلف نمایشگاه داشتند قدردانی نمودند . صالحی معاون اجرایی واحد استانی نیز با توجه به در پیش بودن مراسم تجلیل از خانواده معظم دانشجویان شاهد و ایثارگر تاکید بر حضور کلیه رؤسا در این مراسم نمودند . همچنین ایشان به اهم برنامه هایی که می بایست مورد توجه مراکز قرار بگیرد ازجمله : دیدار با خانواده های معزز شهدا در ایام ا... دهه فجر ، حضور حداکثری برای شرکت در جشنواره قرآن وعترت ، برگزاری کارگاه آسیب شناسی اجتماعی برای ارتقاء سلامت روانی دانشجویان ، برگزاری مستمر جلسات شورای تعامل وتبادل نظر دانشویان ، ... اشاره ای نمودند . ناصریان معاون علمی واحد استانی اشاره ای به کارگاه آموزشی ۱۹/۱۰/۹۷(که توسط دفتر برنامه ریزی درسی دانشگاه برگزار شده بود ) وموارد مطروحه آن نموده وخواستار انجام نیازسنجی های لازم توسط مراکز در زمینه نیازهای شغلی و بازار محور در استان تا پایان سال شدند . ایشان در بخش دیگر از صحبت های خود به موارد ونکات مهم آموزش نیز اشاره نمودند ازجمله : رعایت تقویم آموزشی ، اهمیت ثبت به موقع نمرات و توجیه مدرسان در این خصوص، انجام به موقع انتخاب واحد توسط دانشجو وکنترل توسط مراکز آموزشی نمود. آقاجانلو رئیس ادراه حراست واحد استانی نیز در خصوص حوزه کاری خود به موارد مهمی تاکید نموده واز رؤسای مراکز خواستار اقدام به موقع در خصوص موارد مطروحه شدند . سپس هرکدام از رؤسای مراکز نظرات ، پیشنهادات وبرنامه های خود را در خصوص دستور کار جلسه مطرح نموده وموارد ذیل پس از جمع بندی جناب آقای دکتر طغرانگار مصوب گردید .

ادامه مطلب
جلسه ویژه ستاد شاهد و ایثار گر در واحد استانی زنجان برگزار شد

جلسه ویژه ستاد شاهد و ایثار گر در واحد استانی زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان :جلسه ویژه ستاد شاهد وایثارگر واحد استانی طبق بند ۱ مصوب مورخ ۰۸/۱۰/۹۷ در خصوص بدهی دانشجویان شاهد وایثارگر متشکل از نماینده مراکز آموزشی و سازمان بنیاد شهید استان در جهت رفع مشکل بوجود آمده برای دانشجویان معزز شاهد وایثارگر صبح روز چهارشنبه مورخ ۰۳/۱۱/۹۷ در محل اتاق معاونت اجرایی واحد استانی با حضور دعوت شدگان برگزار گردید.

ادامه مطلب
پذیرش دوره‌های کاردانی دانشگاه جامع علمی - کاربردی برای بهمن ماه ۹۷ تمدید شد و داوطلبان از اول بهمن می توانند در این پذیرش ثبت نام کنند.
تمدید پذیرش دوره‌های کاردانی دانشگاه جامع علمی - کاربردی

پذیرش دوره‌های کاردانی دانشگاه جامع علمی - کاربردی برای بهمن ماه ۹۷ تمدید شد و داوطلبان از اول بهمن می توانند در این پذیرش ثبت نام کنند.

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با اشاره به اینکه براساس مصوبه جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش در ۱۲ دی ۹۷، علاقمندان به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی ،اعم از داوطلبانی که در پذیرش دوره مهرماه و یا مرحله تمدید پذیرش تکمیل ظرفیت مهرماه ۹۷ ثبت‌نام کرده و یا نکرده‌اند می توانند دوباره در این مرحله شرکت کنند. دکترحسن طغرانگار با بیان اینکه این داوطلبان به منظور اطلاع از رشته‌های تحصیلی می توانند به مراکز و واحدهای آموزشی موسسات پذیرنده دانشجو مراجعه کنند اظهار داشت :در این مرحله می‌توانند به جداول حاوی اطلاعات رشته محلهای موسسات آموزشی که در سایت سازمان سنجش اعلام شده است مراجعه کنند. وی افزود:داوطلبان با به همراه داشتن مدارک لازم و در نظر گرفتن موارد اعلامی، می توانند در روزهای یکم تا ۱۳ بهمن ماه ۹۷ به سایت موسسات، مراکز و واحدهای آموزشی محل پذیرش و یا محل رشته مورد تقاضا بر اساس علاقه خود مراجعه کنند. رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با توجه به اینکه براساس مصوبه فوق فقط ظرفیت خالی مانده مرحله تمدید پذیرش ثبت نام در مهر ماه سال ۱۳۹۷ امکان پذیرش دانشجو دارند گفت : کد رشته محله ها منحصراً شامل این گونه رشته محل ها است و شامل رشته محلهایی که ظرفیت آنها تکمیل شده است نخواهد بود. دکتر طغرانگار تصریح کرد:تمامی داوطلبان باید در زمان اعلام شده مدارک خود را به مراکز و واحدهای آموزشی موسسه محل تقاضا ارسال کنند و یا تحویل دهند. وی با تاکید براینکه پس از بررسی مدارک در صورت داشتن شرایط از داوطلب برای تکمیل فرم تعهد (برای جلوگیری از ثبت مشخصات داوطلب در چند رشته محل و یا چند موسسه) دعوت به عمل خواهد آمد خاطر نشان کرد:در این مرحله لازم است بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ریال معادل۲۲ هزار تومان از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند. این مقام مسئول با اشاره به اینکه داوطلبان باید در زمان ثبت اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مراکز و واحدهای آموزشی درخصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم به عمل آورند عنوان کرد: پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر و یا تعویض نیست. رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی زنجان با تاکید بر اینکه تمامی متقاضیان «مرد» باید در زمان ثبت‌نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند،تصریح کرد:افراد پذیرفته شده مشروط به اینکه در مؤسسه‌ای که به آن مراجعه کرده‌اند تلقی می‌شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تأیید نهایی سازمان سنجش به‌صورت مشروط خواهد بود. طغرانگار تصریح کرد:چنانچه متقاضی قبلاً در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی مهرماه سال ۱۳۹۷ مرحله شهریور ماه و یا مرحله تمدید پذیرش قرار گرفته باشد و در این مرحله برای ادامه تحصیل در یکی از مراکز ثبت‌نام کند، قبولی قبلی وی لغو خواهد شد. گفتنی است پاسخگویی به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذیرش آنان به عهده مراکز و واحدهای آموزشی موسسات ذیربط خواهد بود لذا لازم است داوطلبان از مراجعه و یا مکاتبه در این خصوص با سازمان سنجش خودداری کنند.

ادامه مطلب