اخبار - آرشیو

چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کار آفرینی به کار خود خاتمه داد

چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کار آفرینی به کار خود خاتمه داد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان، دکتر حسن طغرانگار در آیین اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کار آفرینی، گفت : این نمایشگاه با تلاش‌های شبانه روزی همکاران ستاد استانی و مسئولین محترم دفاتر کار آفرینی دانشگاه به ثمر نشست و خوشبختانه نمایشگاه با کیفیت و قابل قبولی برگزار شد. رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان با ابراز امیدواری بر اینکه می توان در این زمینه ها تخصصی تر فعالیت نمود، افزود: همیشه افرادی بوده اند که با اراده قوی در بدترین شرایط توانسته اند رشد کنند که کار آفرینی نیز در این مقوله گنجانده شده است. وی با بیان اینکه هوشمند کسی است که بتواند بر همه مشکلات و سختی ها غلبه نمایید، تصریح کرد: شخص کار آفرین نه تنها برای خود بلکه باید برای جامعه نیز کار آفرین باشد. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان با تاکید بر اینکه دانشگاه باید مبدأ باشد عنوان کرد : اگر دانشی در دانشگاه مطرح می شود باید به اشتراک گذاشته شود. دکتر طغرانگار با اعلام اینکه هدف از بنیان پیوند علم و مهارت است ابراز داشت: اگر این پیوند صورت گیرد آثار خوبی در بر خواهد داشت. وی تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با نظام های مختلف آموزشی تفاوت اساسی دارد و به عنوان دانشگاه کار آفرین و نسل سوم توانسته است در تولید و کار نقش موثری ایفا کند.

ادامه مطلب
صمد یوسفی اصل تصریح کرد: استعدادها در کشور در جای مناسبی سازماندهی نشده است .

صمد یوسفی اصل تصریح کرد: استعدادها در کشور در جای مناسبی سازماندهی نشده است .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان، رئیس کانون کار آفرینی استان زنجان و کار آفرین برتر کشور در مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کار آفرینی در زنجان، گفت: من ذاتاً تولید کننده هستم. صمد یوسفی اصل با بیان اینکه خداوند متعال نعمت های فراوانی عطا نموده است، اظهار داشت: استعدادها در کشور در جای مناسبی سازماندهی نشده است و عقب ماندگی کشور در جهت عدم استفاده از نعمت های الهی می باشد. رئیس کانون کار آفرینی استان زنجان و کار آفرین برتر کشور تصریح کرد :هدف اصلی کانون کار آفرینان شناسایی کار آفرینانن مناسب با فعالیت های اجرایی آنها می باشد. یوسفی اصل با بیان اینکه برای ایجاد کار آفرینی تولید علم نیاز است، خاطر نشان کرد: همه ما موظفیم علاقه مندی های خود را در حیطه کار، شناسایی نماییم. وی با بیان اینکه کمک به کارآفرینان برتر و ساماندهی آنها از دیگر اهداف این کانون‌ها محسوب می‌شود، افزود: در مجموع ارائه خدمات و جذب و آموزش از طریق این کانون ها پیگیری می‌شود. یوسفی اصل با بیان اینکه برای توسعه هرچه بیشتر کارآفرینی نیازمند کمک دستگاه‌های مربوطه هستیم، ابراز امیدواری کرد: اقدام‌های موثر و موفقی تا به امروز در حوزه کارآفرینی انجام نشده است.

ادامه مطلب
در حاشیه اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و تسوسعه کارآفرینی، نشست تخصصی کسب و کار سبز در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شد.

در حاشیه اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و تسوسعه کارآفرینی، نشست تخصصی کسب و کار سبز در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان، دانشیار گروه علم محیط زیست دانشگاه زنجان در نشست تخصصی کسب و کار سبز گفت : با تولید آب معدنی در فکر از بین بردن پس ماند آن باشیم. دکتر عباسعلی زمانی اظهار داشت: اگر ما بتوانیم در زمان تولید آب معدنی به تمامی جوانب به فکر محیط زیست باشیم، می توانیم این ادعا را داشته باشیم که کسب و کار سبز راه انداخته ایم. در ادامه کارشناس فعال محیط زیست اظهار داشت : جامعه ای که شادی را درک نکند و نقص ها را متوجه نشود جامعه ای سالم نمی تواند باشد. مهندس رضا رمضانی با بیان اینکه کسب و کار سبز کاملا اقتصادی است ،تصریح کرد :دیدگاه کسب و کار سبز سنجیدن تمام جوانب است و اگر تمام معایب و محاسن در نظر گرفته شود، می توان گفت که کسب و کار سبز صورت گرفته است . وی افزود : هر بازیافتی سبز نیست و کسب و کار سبز بخشی بسیار بنیادی است. مهندس علی اسدی نماینده سازمان حفاظت محیط ریست استان زنجان، با بیان اینکه کسب و کار سبز وضعیت مطلوبی ندارد، اظهار داشت: گاهی با قوانین مشکلاتی داریم که اجرا نمی شود . مسئول سمن ها در حوزه محیط زیست با اشاره به اینکه کسب و کار برگرفته از دنیای اقتصاد و سبز، نمادی رنگین از محیط زیست است، تصریح کرد : اقتصاد سبز و کسب و کار هر دو به معنای توسعه پایدار هستند. مهندس سینا دواجی با بیان اینکه محل تلاقی توسعه پایدار می تواند بحث اجتماعی و فرهنگی باشد ،خاطر نشان کرد : انتقال منابع موجود به نسل های آینده هنر است و باید در این زمینه پاسخگو باشیم.

ادامه مطلب
برگزاری نشست تخصصی فرصت های کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات  ICTدانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

برگزاری نشست تخصصی فرصت های کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات ICTدانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان در نشست تخصصی با محوریت فرصت های کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات در جمع دانشجویان، گفت : هم افزایی در میان مراکز آموزشگاهی باید ارتقاء یابد. دکتر حسن طغرانگار با اشاره به اینکه ساختن انرژی می خواهد، اظهار داشت: جوانان موظفند برای ساخت میهن عزیزمان از انرژی کافی استفاده نمایند. وی با بیان اینکه بخش خصوصی ایران نسبت به کشورهای دیگر کوچک است، عنوان کرد : بخش خصوصی ایران با توجه به مشکلات پیش رو، رو به رشد است. در ادامه دانشیار گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه زنجان، با بیان اینکه در رشته IT فارغ التحصیل شده اند اظهار داشت : زمینه های جدیدی برای کار کردن در این رشته شکل یافته است . دکتر محسن افشارچی با ابراز اینکه بازار در حال رکود می باشد، تصریح کرد: تنها رشته ای که با وجود شرایط امروزی جامعه رکود ندارد همان کار با رایانه است. وی با تاکید بر اینکه رشته ITرشته خاصی در میان رشته های دیگر است، خاطر نشان کرد: با کسب توانایی و مهارت های لازم در این زمینه می توانیم، تولید ثروت کنیم. دانشیار گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه منطق برنامه نویسی را باید به خوبی ارائه نماییم ،اظهار داشت: اصلی ترین بحث برنامه نویسی را خوب درک و به کار ببریم و هر شخص باید بتواند در رشته و حوزه کاری خود ایجاد شغل نماید. علی آذر پیوند با اعلام اینکه این رشته جزو معدود رشته هایی است که برای فارغ التحصیلان کار و مهارت لازم را باید داشته باشد اظهار داشت:کار و مهارت کافی ایجاد شغل در این زمینه را ایجاد می کند. مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در ادامه گفت:خوشبختانه در سالهای اخیر اقدامات بسیار خوبی در راستای ارتباطات و فناوری اطلاعات به ویژه تولید انیمیشن و اپلیکیشن‌های تلفن همراه انجام شده است و این در حالی است که قبل از این مدت فعالیت چندانی در این حوزه و به ویژه تولید محتوا نداشتیم. مهندس وحید فرخی. با اشاره به اینکه تمامی ایده‌های تولید محتوا در حوزه فناوری اطلاعات مورد حمایت است،تشریح کرد :اقدامات اداره کل در زمینه حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و اشتغال‌زا را نیز بیان نمودند.

ادامه مطلب
برگزاری نشست تخصصی فرصت های کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات  ICTدانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

برگزاری نشست تخصصی فرصت های کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات ICTدانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان :دکتر طغرانگار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان در نشست تخصصی با محوریت فرصت های کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات در جمع دانشجویان، گفت : هم افزایی در میان مراکز آموزشگاهی باید ارتقاء یابد. دکتر حسن طغرانگار با اشاره به اینکه ساختن انرژی می خواهد، اظهار داشت: جوانان موظفند برای ساخت میهن عزیزمان از انرژی کافی استفاده نمایند. وی با بیان اینکه بخش خصوصی ایران نسبت به کشورهای دیگر کوچک است، عنوان کرد : بخش خصوصی ایران با توجه به مشکلات پیش رو، رو به رشد است. در ادامه دانشیار گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه زنجان، با بیان اینکه در رشته IT فارغ التحصیل شده اند اظهار داشت : زمینه های جدیدی برای کار کردن در این رشته شکل یافته است . دکتر محسن افشارچی با ابراز اینکه بازار در حال رکود می باشد، تصریح کرد: تنها رشته ای که با وجود شرایط امروزی جامعه رکود ندارد همان کار با رایانه است. وی با تاکید بر اینکه رشته ITرشته خاصی در میان رشته های دیگر است، خاطر نشان کرد: با کسب توانایی و مهارت های لازم در این زمینه می توانیم، تولید ثروت کنیم. دانشیار گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه منطق برنامه نویسی را باید به خوبی ارائه نماییم ،اظهار داشت: اصلی ترین بحث برنامه نویسی را خوب درک و به کار ببریم و هر شخص باید بتواند در رشته و حوزه کاری خود ایجاد شغل نماید. علی آذر پیوند با اعلام اینکه این رشته جزو معدود رشته هایی است که برای فارغ التحصیلان کار و مهارت لازم را باید داشته باشد اظهار داشت:کار و مهارت کافی ایجاد شغل در این زمینه را ایجاد می کند. مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در ادامه گفت:خوشبختانه در سالهای اخیر اقدامات بسیار خوبی در راستای ارتباطات و فناوری اطلاعات به ویژه تولید انیمیشن و اپلیکیشن‌های تلفن همراه انجام شده است و این در حالی است که قبل از این مدت فعالیت چندانی در این حوزه و به ویژه تولید محتوا نداشتیم. مهندس وحید فرخی. با اشاره به اینکه تمامی ایده‌های تولید محتوا در حوزه فناوری اطلاعات مورد حمایت است،تشریح کرد :اقدامات اداره کل در زمینه حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و اشتغال‌زا را نیز بیان نمودند

ادامه مطلب
کارگاه فرصت های نوین در کسب وکار در کشاورزی در سالن دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد

کارگاه فرصت های نوین در کسب وکار در کشاورزی در سالن دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان :رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به بحث ماموریت امنیت غذایی که چالش بزرگ بشر است و در تمامی جوامع به عنوان یک امر مهم تلقی می شود اظهار داشت :نگرانی در این خصوص بر این باور است که مردم جامعه به دنبال نان شب شب باشند که در جامعه جو روانی ایجاد می کند. دکتر حسین جعفری با وجود مشکلات امنیت غذایی تصریح کرد:افزایش جمعیت دنیا و جمعیت کشور و بیشتر شدن مصرف کنندگان پیش بینی شده تا سال ۲۰۵۰ به ۱۰ میلیارد خواهد رسید. وی با اشاره به اینکه افزایش محصولات کشاورزی تا سال ۲۰۵۰،صد درصد خواهد بود خاطر نشان کرد :شکل دیگری از مهاجرت روستایی ها از روستا به شهر است که باعث کمتر شدن کشاورز و محصولات کشاورزی می شود . رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه ۳۰درصد از جمعیت در روستاها وما بقی در شهر ها ساکن است،تصریح کرد :با توجه به دیدگاه کشاورزی جمعیت روستا تولید کننده محصول و جمعیت شهر مصرف کننده مخسوب می شود. دکتر جعفری افزود: شکل دیگر تغییرات اقلیمی که بالا رفتن دمای کره زمین خشکسالی ،سیل و بلایای طبیعی است . وی با توجه به میزان افزایش گازهای گلخانه ای که مضر می باشند ،عنوان کرد :محصولات کشاورزی در حالت بد بینانه به این مسائل مطرح شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با توجه به اینکه از دست دادن زمین های کشاورزی و عدم کشت در آنها که منجر به کم شدن مواد و محصول کشاورزی و به خطر افتادن امنیت غذایی را تشدید می کند، خاطر نشان کرد :پیر شدن جمعیت شاغل در کشاورزی و عدم نیروی جایگزین برای کشاورزی و جمعیت جوان کشور علاقه چندانی به کشاورزی نخواهد داشت. این مقام مسئول ضایعات مواد غذایی را که یک سوم آن پس از تولید به ضایعات می رود عنوان کرد :این مورد در کشورهای توسعه یافته خیلی متفاوت است.

ادامه مطلب
نشست تخصصی نقش سمن ها در بهبود کسب و کار، ۱۹ دی ماه در سالن جلسات شماره ۲دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شد.

نشست تخصصی نقش سمن ها در بهبود کسب و کار، ۱۹ دی ماه در سالن جلسات شماره ۲دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان، نشست تخصصی نقش سمن ها در بهبود کسب و کار با محوریت نقش سازمان های مردم نهادیدرایجاد کسب و کار با حضور غلامرضا الهی سرشت معاون فرهنگی و امور جوانان استان زنجان، بیگدلی، معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان و فرح جمالی، مدیر موسسه خیریه روزبه در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شد.

ادامه مطلب
کارگاه آموزشی موفقیت در کسب و کارهای حوزه صنایع دستی در سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شد.

کارگاه آموزشی موفقیت در کسب و کارهای حوزه صنایع دستی در سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان، کارگاه آموزشی موفقیت در کسب و کارهای حوزه صنایع با ارائه یک نمونه موفق،با حضور جمعی از اساتید و هنرمندان بخش صنایع دستی استان زنجان در سالن جلسات شماره ۲ دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان زنجان برگزار شد. در ابتدای این کارگاه آموزشی لیلا طارمچی، پایه گذار موسسه میناکاری ترنج، با اشاره به اینکه هر شکستی در زندگی باعث موفقیت می شود، از اهداف مهم خود در حوزه زنان در استان زنجان اشتغالزایی و ایجاد کارآفرینی برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد استان زنجان بوده است.

ادامه مطلب